Obci pomôžeme s dlhoročným problémom. Postavíme materskú školu

Minimálne 40 detí môže nájsť miesto v novej materskej škole, ktorú plánujeme postaviť v Špačinciach. Takto chceme priložiť ruku k riešeniu problému, ktorý obec trápi už viac rokov.

Napísali o nás: Sme lokálpatrioti, preto sme si vybrali náročnejšiu cestu

Nová výstavba vzbudzuje v ľuďoch zvedavosť a niekedy aj obavy. Z úst do úst tak začínajú kolovať fámy a polopravdy. Aj investori projektu Pálenica Špačince sa stretli s otázkami, na ktoré je potrebné odpovedať.

Napísali o nás: Neuveriteľná premena. Z torza liehovaru elegantný bytový dom

Ešte pred rokom to bol schátraný areál, v minulosti využívaný na poľnohospodársku výrobu. Lokalitu na okraji Špačiniec, ktorá je v tesnom dotyku s prírodou, dnes mení domáci investor na miesto, kde sa oplatí žiť.

Napísali o nás: Špačince ponúknu bývanie pre skutočných fajnšmekrov

Bytový dom Pálenica Špačince je po kolaudácii a čoskoro sa doň nasťahujú noví majitelia. Lokálni investori však už dnes hovoria o druhej etape tohto ambiciózneho projektu. Vznikne tu bývanie pre fajnšmekrov.

Cyklovýlet: Čarovná cestička od Pálenice do Malženíc

Len pár krokov od Pálenice sa začína príjemná poľná cestička, ideálna na prechádzky s deťmi, so psíkom či momentálne veľmi obľúbený nordic walking. My sme si jej krásy tentokrát užili na bicykloch. A skutočne sa oplatilo.